Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Choroby nowotworowe
Zanim podejmiesz się leczenia kogoś, powinieneś najpierw go zapytać, czy jest gotów pozostawić za sobą wszystko to, co sprawiło, że zachorował - Hipokrates

 

INTEGRACYJNY PROGRAM WSPOMAGAJĄCY LECZENIE

CHORÓB NOWOTWOROWYCH

W naszym Centrum na chorobę nowotworową pacjenta staramy się patrzeć w całościowy sposób, dlatego do akademickiego podejcia do leczenia dołączamy tzw. integracyjne.

Integracyjne wspomaganie leczenia raka polega na postrzeganiu ludzkiego organizmu jako spójnej całości.

Rozpoczyna się ono od szczegółowej analizy historii zdrowia i chorób pacjenta, środowiska, w którym żyje, stylu życia i odżywiania, a w końcu kondycji psychicznej. Na podstawie wywiadu i dokumentacji medycznej decydujemy o koniecznośći, bądź nie - przeprowadzenia dodatkowych badań.

Na podstawie zebranych informacji, proponujemy konkretne działania terapeutyczne, mające na celu wsparcie procesu leczenia onkologicznego. Terapia cechuje się synergicznym, współdziałającym zastosowaniem leczenia tradycyjnego, immunologicznego i biologicznego, przywiązując jednocześnie dużą wagę do psychiki pacjenta i zmiany nawyków.

Bierze ona pod uwagę  indywidualne potrzeby pacjenta i odczucia związane z przebiegiem choroby. Integracyjne wspomaganie leczenia raka ma na celu wprowadzenie  dostosowanej do konkretnego przypadku, jednostkowo planowanej i interdyscyplinarnej terapii o maksymalnej skuteczności.

Skuteczności mierzonej uruchomieniem w organizmie procesów samonaprawy. Procesów, które pobudzą czynniki wzmacniające układ immunologiczny.

Integracyjne wspomaganie leczenia raka przeznaczone jest dla osób, które:

 • niedawno dowiedziały się o swojej chorobie 
 • zakończyły leczenie i poszukują odpowiedniej profilaktyki 
 • leczą się metodami konwencjonalnymi, takimi jak: radioterapia, chemioterapia oraz hormonoterapia, aby zwiększyć efekty leczenia oraz żeby zapobiec efektom ubocznym

W ramach zintegrowanych działań z naszej strony oferujemy pacjentom wsparcie procesu leczenia onkologicznego, poprzez: 

 

 • Konsultację w duchu medycyny integracyjnej, podczas której poznajemy całą historię zdrowia i choroby, środowisko życia, nawyki oraz wspólnie podejmiemy decyzję co do najlepszych rozwiązań terapeutycznych.

 

 • Współpracę z laboratoriami genetycznymi za granicą w celu badania szczegółowej charakterystyki komórek nowotworowych, w celu dedykowanego działania substancjami cytostatycznymi, naturalnymi roślinnymi, immunostymulującymi.

 

 • Witaminoterapię i fitoterapię na poziomie komórkowym ( doustna lub dożylna- kroplówki). Dożylne, domięśniowe czy doustne podawanie preparatów witaminowych, roślinnych czy indywidualnie przygotowanych przeciwciał w celach wspierających proces leczenia, uzupełniających w nowotworach.

 

 • Ocenę skuteczności leczenia w nowotworach metodami genetycznymi - badanie ilości komórek nowotworowych krążących we krwi 

 

 • Dietoterapię - poprzedzoną wnikliwą analizą nawyków żywieniowych, opartą na sprawdzonych schematach terapeutycznych - będącą uzupełnieniem leczenia

 

 • Edukację w postaci wykładów i warsztatów

 

 • Programy wsparcia psychologicznego dla chorych na nowotwory i osób wspierających, a także bliskich, po stracie osoby chorej- z wykorzystaniem elementów Terapii Simontonowskiej oraz narzędzi Terapii Poznawczo Behawioralnej

 

ORGANIZACJA OPIEKI NAD PACJENTEM

 

 • Pojedyńcza konsultacja, podczas rejestracji wybierz - Konsultacja lekarska z zakresu medycyny integracyjnej.

W tym przypadku organizacja opieki polega na odbyciu wstępnej ( z szerokim wywiadem) konsultacji z lekarzem podczas, której  planowane są adekwatne działania terapeutyczne oraz konsultacji kontrolnych w wyznaczonym czasie. Pacjent rejestruje się i płaci za każdą wizytę oddzielnie.

       Cena pojedyńczej konsultacji wstępnej : 200 zł

       Cena konsultacji kontrolnej: 120 zł

 • Integracyjny Program Wspomagający Leczenie Chorób Nowotworowych - podczas rejesracji wybierz tę właśnie opcję.

W tym przypadku pacjent jest objęty opieką, nie tylko lekarza ale także dietetyka i psychologa. Z dietetykiem i psychologiem pracuje nad celami postawionymi podczas wizyty w lekarzem.

O tym dlaczego warto włączyć do terapii pracę z psychologiem czytaj - tutaj - .

W skład opłaty za program wchodzi, także miesięczny dostęp do wszystkich treści w Panelu Pacjenta ( np. książka kucharska z dedykowanymi posiłkami, zadania mające na celu zadbanie o psychikę, która ma duży wpływ na powstawanie i przebieg choroby, możliwość kontaktu z terapeutami) , oraz Opiekun Pacjenta w Programie, który czuwa nad przebiegiem terapii, pomaga w organizacji oraz jest do dyspozycji w godzinach pracy Centrum. Z opiekunem można kontaktować się telefonicznie lub przez pocztę w panelu pacjenta.

       Cena za pierwszy miesiąc Programu: 450 zł

       Cena za kolejny miesiąc w Programie jest uzależniona od planu działań, który zostanie stworzony po odbyciu wszystkich pierwszych konsultacji ( lekarz, dietetyk, psycholog). Cena  za poszczególne zaplanowane usługi ( w tym także terapie dożylne objęte są  wówczas zniżką 10 %). Plan działań terapeutycznych zawsze rozpisywany jest na kolejny miesiąc i płatny z góry. Istnieje możliwość, aby w kolejnych miesiącach korzystać z wybranych usług bez udziału w Programie - wówczas obowiązują opłaty cennikowe ( bez zniżki)

 

Lekarz prowadzący: lek.med. Paweł Jarzębowski

Opiekun pacjenta w programie: mgr Magdalena Jarzębowska

Umów wizytę

 

Jeśli nie jesteś pewny, czy proponowane przez nas usługo są dla Ciebie umów się na bezpłatne spotkanie informacyjne
Zadzwoń do nas: 690 531 334