Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Artykuł: Po co wyciszać geny w nowotworach. Terapia SOT
Autor:
Koordynator Programu
Data:
2020-09-20 08:40:35
Po co wyciszać złe geny ? - Kiedy geny są przyczyną chorób, produkują kilkakrotnie więcej substancji, które aktywują chorobę. Celem terapeutycznym może być wtedy doprowadzenie do zmniejszenia ich aktywności, czyli zmniejszenie ilości złych produktów tego genu.
 
Jednym ze sposobów wyciszenia genów jest oligopeptydowa mRNA Terapia SOT.
 
Jest to terapia tworzona na podstawie kodu genetycznego uzyskiwanego z komórek nowotworowych pacjenta.
 
Fragmenty najbardziej aktywnych genów wroga - komórki nowotworowej ( wytworzone w laboratorium genetycznym) wpuszczane z powrotem do organizmu, kierują się bezpośrednio do upośledzonej komórki, przyklejając się do jej bratnich fragmentów.
 
Poprzez to zdublowanie - odczyt zapisu genu zostaje zaburzony. Rozwój wrogich komórek zostaje przyblokowany. Co ważne, nie zmienia to zapisu kodu genetycznego ale wyciszenie jego błędnego odczytu.
 
Jest to zatem rodzaj blokady epigenetycznej za pomocą własnych fragmentów genów, manipulacji genetycznej substancjami organicznymi jakie występują w organizmie.
 

Tego rodzaju terapie można stosować od kilkunastu miesięcy w Polsce. Szczegóły dotyczące terapii możesz poznać podczas wizyty w naszym Centrum.

Technika mRNA wyciszania genów - najbardziej ekspresyjnych, służy przyhamowaniu rozwoju wrogich komórek nowotworowych, ale także i innych schorzeń mających podłoże autoimmunologiczne, infekcyjne, neurologiczne.